Aktywność fizyczna
aktywność fizyczna
Autor: wikipedia

Z jakiej przyczyny powinniśmy być aktywni?

Fizyczna aktywność to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia. Już od powyżej 50 lat sportowi lekarze oraz kardiolodzy próbują nam uświadamiać jak ogromną rolę odgrywa profilaktyka ruchowa w umacnianiu zdrowia , formy psychicznej, polepszaniu sprawności oraz zapobieganiu wielu chorobom metabolicznym.
zajęcia fitness
Autor: Vernon Chan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Specyfika aktywności w klubach fitness. Jakie programy są teraz na topie /

Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób zwraca uwagę na korzyści z podejmowania aktywności fizycznej. Ma to bezpośredni związek z epidemią nadwagi, jaką można obserwować na chwilę obecną w dużej liczbie krajów. Niektórzy więc starają się z tym radzić udając się na zajęcia ruchowe. Oczywiście w takich ćwiczeniach uczestniczą nie tylko ludzie walczący z problemem nadmiernej wagi.
joga dla kobiet
Autor: iStock
Na podstawie danych z: iStock

Ćwiczenia relaksacyjne dla kobiet bez względu na wiek - popraw swoją sylwetkę w kilka dni

Na dzień dzisiejszy coraz popularniejsza staje się aktywność fizyczna. Wiele osób w ostatnim czasie zupełnie zmieniło swój styl życia, stając się ludźmi bardziej aktywnymi. Bardzo często związane jest to na przykład z chęcią zrzucenia zbędnych kilogramów i wypracowania sobie wymarzonej sylwetki. Dotoka to w szczególności pań, które najczęściej zwracają dużo uwagę na własny wygląd. Odmianę stylu życia można rozpoczą przykładowo od zmiany sposobu codziennego przemieszczania się do zakładu pracy czy do szkoły.
ekspozycja sklepowa w butami nike
Autor: Coup d'Oreille
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Obuwie sportowe - pomocne rady dotyczące ich wyboru

Aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna w ludzkim życiu. Umożliwia utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji, a co za tym idzie – w dobrym zdrowiu. Do aktywności ruchowej nie jest konieczny wyspecjalizowany sprzęt, bez niego można biegać lub odbywać długie spacery. Do tego i do innych odmian ruchu przydatny jest jednak odpowiedni strój. Jeżeli chodzi o bieganie, to zwłaszcza w okresie zimowym by móc trenować na zewnątrz potrzebne jest posiadanie dobrze izolującej od zimna a w miarę lekkiej odzieży. Tak samo jest w przypadku dyscyplin drużynowych, w różnych porach roku wymagają innego rodzaju odzieży, jeżeli odbywają się na wolnym powietrzu.
Snowboard, zima
Autor: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu

Jak mieć zdrowie w okresie zimowym?

Wielgachnymi krokami przybliża się do nas najbardziej zimna pora roku - Zima. W tym okresie jesteśmy narażeni zwłaszcza na wszelkiego rodzaju choroby oraz dolegliwości, które efektywnie będą uniemożliwiać nam właściwe funkcjonowanie.
mężczyźni podczas biegania
Autor: Georgia National Guard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W jaki sposób możemy zrzucić kilogramy, ale bez żadnej diety?

Diety na odchudzanie są w porządku, w wielu przypadkach są efektywne, lecz moim skromnym zdaniem za często skupiamy się tylko na diecie! A więc jeżeli dostrzeżemy u siebie chociażby niewielką fałdkę, to błyskawicznie przechodzimy na dietę odchudzającą. A w końcu wcale nie jest powiedziane, że wyłącznie dieta jest wskazana. Należy także więcej się ruszać. Można śmiało powiedzieć, iż częstsza aktywność fizyczna spowoduje, że nareszcie zrzucimy zbędne kilogramy, ale bez konieczności dbania o dietę. Choć oczywiście i tak należy odpowiednio jeść, to chyba dla wszystkich jasne.
Autor: malouette

Warto uprawiać regularnie sport i uzyskiwać znakomite rezultaty zdrowotne

Stawiając na systematyczne ruszanie się razem ze zdrowym stylem odżywiania spodziewać możemy się rewelacyjnych efektów w niedługim czasie. Warto prędko znaleźć dyscyplinę sportu, która najbardziej będzie nam pasować, ponieważ tylko wówczas będziemy w stu procentach zadowoleni i chętnie podejmować będziemy aktywność fizyczną. Sport musi być dla nas przede wszystkim przyjemnością i najlepszym relaksem, byśmy nie poddali się zbyt prędko. Doskonałe efekty przynosi w szczególności systematyczność w ćwiczeniach.
Romantyczna kolacja we dwoje
Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Na podstawie danych z: Hotel Zamek Lubliniec

Przepis na udany urlop we dwoje

Alternatywą dla długiego wyjazdu na wczasy może być wypad do przytulnego hotelu za miastem. Krótki urlop lub weekend tylko we dwoje może być wypełniony rozrywką, sportem, relaksem – lub łączyć w sobie wszystkie te możliwości. Nawet, jeśli macie różne pasje i gusta, bez problemu znajdziecie atrakcje tylko dla siebie lub takie, które pozwolą wam bawić się razem.
Joga
Autor: iStock
Na podstawie danych z: iStock

Joga – wyjątkowy sposób na harmonię i spokój w życiu

Za oknem coraz częściej pojawia się słońce. Jak wykorzystać pogodę, wzmocnić organizm i jednocześnie zwiększyć swoją koncentrację i wyciszenie? Sięgnij po ćwiczenia jogi!

Joga pochodzi z dorobku kultury Indii i jest metodą jednoczenia ciała, umysłu i ducha. Nie są to tylko ćwiczenia rozciągające, jest to również cały system wiedzy oferujący ogromne bogactwo nauk i technik rozwoju.
Sport, bieganie
Autor: Go Sport
Na podstawie danych z: Go Sport

Biegaj mądrze

Bieganie niewątpliwie może przynieść korzyści zarówno dla ciała jak i dla naszego ducha. aktywność fizyczna jest bardzo ważna i dlatego należy pamiętać o kilku zasadach, które uchronią nas przed kontuzjami i przeziębieniem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.