Przewodnik początkującego biegacza

Wiosną, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, która idealnie łączy się z postanowieniami noworocznymi. "W tym roku schudnę", "zacznę uprawiać sport", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - brzmi znajomo? Co innego rzec, a co innego powyższe frazy zamienić w czyn. Im bliżej lata, tym częściej jestem zasypywany pytaniem - "jak zacząć biegać?" I wydawałoby się, iż bieganie to najprostsza odmiana ruchu.


Adidas ZX Flux
Autor: Stewart Chambers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bieganie to największy altruista współczesnych czasów. Mało wymaga, a tak dużo daje od siebie. Co na przykład? Proszę bardzo. Bieganie: zapewnia pożądane efekty szybciej aniżeli inne formy aktywności ruchowej, nie wymaga od ciebie wcześniejszego treningu ani kosztownego sprzętu, to aktywność, którą zdołamy praktykować dosłownie w każdym terenie, pozwala na wsłuchanie się w swoje myśli, obniża tętno, to najbardziej efektywna pigułka przeciwdepresyjna, kształtuje sylwetkę, zwiększa wydolność organizmu, spala tłuszcz, przynosi mnóstwo energii, poprawia nastrój.

W jaki sposób zacząć biegać? Niezbędne są 3 rzeczy: obuwie do biegania (dla przykładu Adidas ZX Flux), miejsce do biegania i przede wszystkim ochoto. Reszta jest zbyteczna! Oczywiście możesz stracić kilkaset złotych w specjalnym sklepie dla biegaczy, ekwipując się w modny dresik, buty Air Jordan Retro z najnowszej kolekcji itd. Pytanie - po co? Wpierw złap bakcyla, później pomału zaopatruj się w profesjonalne wdzianko. Kupując specjalistyczny ekwipunek już na samym początku przygody z joggingiem, nie będziesz lepszym biegaczem.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.