Parę powodów dla których podczas nadchodzących miesięcy letnich warto udać się w góry

Z publikowanych na bieżąco omówień dowiadujemy się, że najczęściej obieranym celem urlopowych wypraw są polskie miejscowości. Pomimo tego że egzotyczne kraje kuszą malowniczymi krajobrazami, piaszczystymi plażami, słoneczną pogodą i możliwością zwiedzenia bezcennych zabytków, to w końcu nad Bałtykiem bądź na Podlasiu i Suwalszczyźnie nie brakuje podobnych atrakcji.
atmosfera
Autor: the BRT
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


A jeśli ktoś w tym momencie planuje tegoroczne wakacje, to koniecznie powinien także wziąć pod uwagę wycieczkę w polskie góry.


Tak naprawdę wczasy w górach łączą się z pieszymi wycieczkami po zielonych szlakach. Takie wyprawy są naprawdę odprężające i polecane są przede wszystkim osobom pracującym za biurkiem. Jednakże choćby krótka wędrówka może okazać się zbyt wyczerpująca dla niektórych wczasowiczów, szczególnie gdy ci cierpią na różnego rodzaju dolegliwości, przykładowo choroby układu naczyniowego. Wtedy warto spędzić te parę dni w całkiem inny, lecz jednocześnie nie mniej zajmujący sposób.


wczasy w górach to niezwykle pojemne określenie i to przynajmniej z dwóch powodów. Otóż, góry rozciągają się wzdłuż południowej granicy Polski, więc każdy urlopowicz jadący na wakacje musi zdecydować, które krainy odwiedzi, bowiem nie da się zobaczyć wszystkiego w trakcie zaledwie kilku dni. Dodatkowo w górach można także relaksować się nie tylko na wysokogórskich ścieżkach, lecz także np. zażywając kąpieli w pobliskim basenie z wodą termalną.


trekking
Autor: piotr iłowiecki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z kolei na wczasowiczów, którzy uwielbiają zwiedzać zabytki czekają liczne muzea, a także skanseny. Tak samo ciekawe są katolickie kościoły czy prawosławne cerkwie, szczególnie że wybudowane zostały w stylu charakterystycznym dla określonego regionu. Kto zatem będzie musiał zrezygnować z emocjonujących wysokogórskich wędrówek, ten w zamian może na przykład zobaczyć, jak dawniej wypiekało się chleb czy tkało płótno i wyrabiało wspaniałe kozie sery.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.