Gdy pralka dogorywa – jak odpowiednio wcześniej uniknąć awarii?

Pralka w domu to dodatek typowy, który przez swoją codzienną obecność najzwyczajniej jest niezauważany…aż do czasu pojawienia się usterki. Wtedy to dla wielu ludzi zaczynają się niezwykle strome schody.
Szukanie specjalisty od napraw lub karty z gwarancją zwiększa poziomy stresu i stosy brudnych ubrań. Mimo reklam przedstawiających taki lub inny odkamieniacz obejrzyj (obejrzyj) większość z nas nie używa tego rodzaju środków w trakcie robienia prania. Na złe efekty przeważnie nie trzeba długo czekać. Elementem po, jakim można zauważyć, że z naszą maszyną zaczyna się coś dziać jest pojemniki na proszek do prania. Jeśli zbiera się tam kamienień albo pojemnik nie doprowadza dostatecznej ilości proszku do wnętrza pralki to jest to wyraźny sygnał, by albo dać pralkę na przegląd lub kupić w odkamieniacz.


pojemnik na proszek do prania
Autor: Trust
Na podstawie danych z: Trust


Łódź Fabryczna
Autor: Sweex
Na podstawie danych z: Sweex


Nie jest on dużym wydatkiem – zazwyczaj ma on postać kapsułek, które wkłada się w pojemnik na proszek do prania https://www.youtube.com/watch?v=IbUDBD6MBL4 (https://www.youtube.com/watch?v=IbUDBD6MBL4) albo bezpośrednio do bębna maszyny. Dzięki okazjonalnemu stosowaniu tego rodzaju produtków czynimy wodę miększą przedłużając żywotność i należytą funkcjonalność pralki.Wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie jest o wiele lepszą perspektywą niż chwilowa oszczędność, tylko po to by za odłożone pieniądze opłacić koszty serwisowania. W skrajnych przypadkach nie tylko pojemnik na proszek do prania, ale cała maszyna potrafi tak bardzo zakrztusić się kamieniem pochodzącym z twardej wody, że jedynym co zostaje jest kupno nowej pralki. Nie warto tu czynić za dość staremu powiedzeniu „Polak mądry po szkodzie”. Zaawansowane technologicznie pralki posiadają wbudowane wiele dodatkowych rozwiązań, które bardziej efektywnie chronią je przed kamieniem jak i innymi awariami.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.